GüncelSağlıkYaşam

Sağlıklı Yaşam İçin İlk Adım: Yürüyüş

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları, 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü’nde İl Sağlık Müdürlüğü önünden sağlık ve hareketin önemine dikkat çekmek amacıyla yürüyüş düzenledi. Etkinlikte konuşan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Erdinç Özkurt, kronik hastalıkların yaygın sebeplerinden birinin hareketsiz yaşam olduğunu vurgulayarak, vatandaşları günlük yaşamlarında fiziksel aktiviteye teşvik ettiklerini belirtti.

Sağlıklı Yaşam İçin İlk Adım: Yürüyüş

Isg Haber Yeni Haber Kapagi 1 1 | İSG HABER™
Sağlıklı Yaşam İçin İlk Adım: Yürüyüş

Dünya Yürüyüş Günü’nün, fiziksel aktivitenin günlük rutinlerimize entegre edilmesini hedeflediğini açıklayan Özkurt, “Hipertansiyon, diyabet, obezite ve osteoporoz gibi kronik hastalıkların en büyük nedeni hareketsizlik. Bu nedenle vatandaşlarımızı günlük yaşamlarında yürüyüş yapmaları, fiziksel aktiviteye zaman ayırmaları ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri konusunda teşvik ediyoruz” dedi.

Özkurt, yürüyüşün her yaş grubu için uygun ve kolay uygulanabilir bir dayanıklılık aktivitesi olduğunu sözlerine ekledi. Ayrıca, pandemi sürecinde sosyal mesafeyi koruyarak bireysel olarak yapılabilecek ideal bir aktivite olduğunu vurguladı.

Sağlığın koruyucu ve geliştirici etkilerinden faydalanabilmek için haftanın 5 günü en az 30 dakika, 17 yaş altı bireyler içinse günde en az 60 dakika orta şiddette fiziksel aktivite yapılması gerektiğini belirten Özkurt, sağlıklı yaşam için atılacak her adımın değerli olduğunu ifade etti.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu