Kamu Personel Alımı

KPSS Şartsız Kamu Kurumlarına İşçi Alımı

KPSS Şartsız Kamu Kurumlarına İşçi Alımı Başladı

Türkiye genelinde KPSS şartı olmadan, 4 farklı kamu kurumu tarafından gerçekleştirilecek 14 kamu işçisi alımı için başvurular başladı. İŞKUR üzerinden yapılan başvurularla ilgili detaylar haberimizde.

KPSS Şartsız Kamu Kurumlarına İşçi Alımı
KPSS Şartsız Kamu Kurumlarına İşçi Alımı

Başvurular 13 Kasım 2023’e Kadar

İş arayanlar için 4 farklı kamu kurumu bünyesinde istihdam edilecek 14 kamu işçisi alımı, İŞKUR aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Başvurular 13 Kasım 2023 tarihine kadar devam edecek. İşte detaylar:

Başvuru Yerleri ve Şekli:

Başvurular, Türkiye İş Kurumu’nun resmi internet sitesi üzerinden veya 170 numaralı telefon hattını arayarak yapılabilir. Başvuruların sadece mail yoluyla değil, İŞKUR’un resmi platformları üzerinden alındığına dikkat edilmelidir.

Alımlar Hangi Kadrolarda Gerçekleştirilecek?

  • Kadrolu 5 Beden İşçisi (Tokat İli Gürçeşme Belediyesi)
  • Kadrolu 5 Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştirici İşçisi (Tekirdağ Çerkezköy Belediyesi)
  • Kadrolu 1 Büro Memuru (Afyonkarahisar Davulga Belediyesi İdari İşler)
  • Geçici Süreli 3 Beden İşçisi (Edirne Esetçe Belediyesi)

Başvuru Şartları:

  • Tokat İli Gürçeşme Belediyesi (Beden İşçisi): En az ilkokul mezunu olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, MEB onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Her Türlü Çöp ve Atık Maddeler İle İlgili İşlerde görev yapabilir sertifikasına sahip olmak.
  • Tekirdağ Çerkezköy Belediyesi (Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştirici İşçisi): En az ilkokul, en fazla ön lisans mezunu olmak, 18-50 yaş aralığında olmak, B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, MEB onaylı Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kurs Sertifikası sahip olmak.
  • Afyonkarahisar Davulga Belediyesi İdari İşler (Büro Memuru): Lise ve dengi okul mezunu olmak, 18-30 yaş aralığında olmak, Bilgisayar Operatörlüğü Sertifikası, Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaya sahip olmak.
  • Edirne Esetçe Belediyesi (Beden İşçisi): En az ilkokul mezunu olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Her Türlü Çöp ve Atık Maddeler İle İlgili İşler Kurs belgesine sahip olmak.
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu