Kamu Personel Alımı

Kıyı Emniyeti 95 İşçi Arıyor: İşte Detaylar

Türkiye’nin deniz güvenliği alanındaki kuruluşlarından biri olan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, kadrosuna 95 yeni işçi kazandırmak için harekete geçiyor. Söz konusu alımlar, daimi işçi statüsünde gerçekleşecek ve farklı pozisyonlarda personel alımı yapılacak.

Kıyı Emniyeti 95 Yeni İşçi Arıyor: İşte Detaylar

Kıyı Emniyeti 95 İşçi Arıyor İşte Detaylar
Kıyı Emniyeti 95 İşçi Arıyor: İşte Detaylar

İşçi Alınacak Pozisyonlar

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün Resmi Gazetede yayımlanan ilanına göre, ikinci kaptan, mühendis, ikinci mühendis, deniz trafik operatörü, avukat, büro personeli, gözcü-muhabereci, elektrik zabiti, tekniker, gemici ve yağcı pozisyonları için başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden gerçekleştirilecek.

Başvuru Detayları ve Şartlar

Başvuruların detayları ve şartları, Türkiye İş Kurumu’nun resmi internet sitesinde ilan edilecek. Adaylar, başvurularını Türkiye İş Kurumu web sayfasından ya da Türkiye İş Kurumu Hizmet Merkezleri’ne şahsen giderek yapabilecekler.

Başvuruda Adaylardan İstenen Belgeler

Başvuru sürecinde adaylardan istenen belgeler ve detaylı bilgiler de Türkiye İş Kurumu tarafından açıklanacak. Adaylar, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü görevleri, 4857 sayılı İş Kanunu ve genel kültür konularında sınavlara tabi tutulacaklar.

Sözlü Sınav ve Mülakatlar

Başvuru sürecinin ardından, nihai aday listeleri Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ulaştıktan sonra sözlü sınav ve mülakatlar yapılacak. Başvuru şartlarını sağlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak, bu nedenle adayların başvuru şartlarını dikkatlice incelemeleri önem taşıyor.

Kadro Sayısı ve Yedek Adaylar

Başvuru yapacak adaylar için ayrılan kadro sayısı kadar asıl ve yedek aday belirlenecek. Adayların atanmaya esas başarı puanları, sözlü sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınarak belirlenecek ve kurumun internet sitesinde ilan edilecektir. KPSS’den muaf öncelikli adaylar arasında da sözlü sınavda başarı şartı bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu