Gündem

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinde Önemli Destek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye genelinde 10’dan az çalışanı bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerini desteklemeye devam ediyor. Bakan Prof. Dr. Vedat Işıkhan’ın önderliğinde yürütülen bu proje, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini artırmak için büyük bir etki yaratıyor.

İşverenlere İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinde Önemli Destek

Is Sagligi ve Guvenligi Hizmetlerinde Onemli Destek 1 jpg | İSG HABER™
İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinde Önemli Destek | İSG HABER™

2020’den bu yana, 10’dan az çalışanı olan iş yerlerine toplamda 27 milyon 105 bin TL destek ödemesi yapıldı. Bu destekler, işverenlere iş sağlığı ve güvenliği alanında gerekli adımları atma fırsatı sunuyor.

Tehlikeli Sınıfta Yer Alan Çalışan Sayısı

Tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerinin sayısı 1856 ve çalışan sayısı 8294 iken, çok tehlikeli sınıftaki iş yerlerinin sayısı 779 ve çalışan sayısı 3669 olarak kaydedildi. Benzer şekilde, tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerinin sayısı 1718 ve çalışan sayısı 7927, çok tehlikeli sınıftaki iş yerlerinin sayısı 780 ve çalışan sayısı 3997 olarak belirlendi.

Is Sagligi ve Guvenligi Hizmetlerinde Onemli Destek 3 jpg | İSG HABER™
İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinde Önemli Destek | İSG HABER™

İşçi Sağlığı ve Güvenliği Öncelik

Bu destek programı, küçük işletmelerin iş sağlığı ve güvenliği standartlarına uyum sağlamasına yardımcı olurken işçilerin güvenliğini artırıyor. İşverenlere verilen bu destekler, Türkiye’deki iş yerlerinin çalışanlarının sağlığı ve güvenliği için önemli bir adım atılmasını teşvik ediyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu