AsayişGündem

Ekim Ayında 150 İşçi Hayatını Kaybetti

Türkiye genelinde ve özellikle İstanbul, Kocaeli, İzmir, ve Mersin gibi büyük illerde Ekim ayında meydana gelen iş kazaları, üzücü bir tabloyu ortaya koyuyor. Resmi raporlara göre, Ekim ayında Türkiye genelinde 150 işçi hayatını kaybetti. Son on ayda ise toplamda bin 634 işçi iş kazalarında yaşamını yitirdi.

İş Kazalarında Alarm: Ekim Ayında 150 İşçi Hayatını Kaybetti

Ekim Ayinda 150 Isci Hayatini Kaybetti 2 jpg | İSG HABER™
Ekim Ayında 150 İşçi Hayatını Kaybetti | İSG HABER™

En çok ölüm yaşanan iller

İstanbul, 17 işçi ölümüyle en çok kaybın yaşandığı il olurken, Kocaeli, İzmir ve Mersin de benzer acıları paylaştı. İnşaat sektöründe yüksekten düşme, iş kazalarının en yaygın ölüm sebebi olarak öne çıkarken, Ekim ayında en az 41 işçi bu nedenle hayatını kaybetti. Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde meydana gelen iki ölüm de endişe yaratıyor.

Çocuk ve göçmen işçilerde raporda yer alıyor

Çocuk ve göçmen işçilerin de iş kazalarından nasibini aldığı belirtilen raporda, Ekim ayında en az yirmi sanayi işçisi, sekiz moto kurye, üç çocuk işçi ve altı göçmen işçinin hayatını kaybettiği vurgulanıyor. Bu yılki çocuk işçi cinayeti sayısının en az kırk yedi olduğu bildirilerek, iş güvenliği önlemlerinin tüm kesimler için ne kadar kritik olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu