Kamu Personel Alımı

Celal Bayar Üniversitesi Personel Alımı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi, 172 sözleşmeli personel alımı için başvuruları kabul etmeye başladı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun (B) fıkrasına göre istihdam edilecek personelin belirlenmesi için yapılan başvurular, 4 Aralık 2023 tarihine kadar devam edecek.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Personel Alımı Başladı

Celal Bayar Üniversitesi Personel Alımı
Celal Bayar Üniversitesi Personel Alımı

Başvurular nereden yapılacak?

Başvurular, 20 Kasım 2023 ile 1 Aralık 2023 tarihleri arasında, mesai saatleri içerisinde şahsen veya noter vekaleti verilmiş vekil aracılığıyla Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü’ne yapılabilir. Başvurular sadece bu yöntemle alınacak, posta, elektronik posta veya başka bir yöntemle yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Adaylarda Aranan Genel Şartlar

Başvuruda bulunacak adaylarda aranan genel şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, kamu haklarından mahrum bulunmama, belirli suçlardan mahkumiyet durumu, askerlikle ilişkisi, sağlık durumu gibi kriterler bulunuyor. Başvuru sırasında istenen belgeler arasında fotoğraflı sözleşmeli iş talep başvuru formu, mezuniyet belgesi, 2022 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi, deneyim belgesi (gerekiyorsa) yer alıyor.

Sonuçlar Nereden İlan Edilecek?

Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda atanmaya hak kazanan adaylar, ilanın son başvuru tarihini takip eden 20 iş günü içerisinde Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin resmi web sitesinden ilan edilecek. Puanların eşit olması durumunda mezuniyet tarihi önce olan adayın öncelik kazanacağı belirtilirken, başvuruları geçersiz sayılacak adayların yerine yedek adaylar sırasıyla yerleştirilecek.

Celal Bayar Üniversitesi Personel Alımı
Celal Bayar Üniversitesi Personel Alımı

Eczacı Pozisyonuyla İlgili Detaylar

Eczacı pozisyonu için başvuruda bulunan adaylardan KPSS puanı istenmeyecek, aday sayısı kadro sayısından fazla olması durumunda mülakat yapılacak ve kazananlar mülakat başarı puanına göre belirlenecektir. Mülakat tarihleri ve detayları Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin resmi web sitesinden duyurulacak.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu