Kamu Personel Alımı

Balıkesir Üniversitesi Personel Alımı

Balıkesir Üniversitesi, çeşitli birimlerinde istihdam edilmek üzere 76 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Başvurular, 4 Aralık 2023 tarihine kadar kabul edilecek. İşte detaylar:

Balıkesir Üniversitesi Personel Alımı Yapıyor

Balıkesir Üniversitesi Personel Alımı
Balıkesir Üniversitesi Personel Alımı

Genel ve Özel Şartlar:

Başvuruda bulunacak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımaları gerekiyor. Ayrıca tercih edilecek pozisyonun özel şartlarını sağlamaları, 2022 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmaları ve herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları bekleniyor.

Başvuran adayların, ilgili birimlerin belirleyeceği saatlerde görev yapmaya hazır olmaları, vardiyalı ve nöbet usulü çalışmalarına engel durumu bulunmamış olmaları da önemli kriterler arasında yer alıyor.

Başvuru Şekli Yeri ve Zamanı:

Başvuruda bulunacak adaylar, ilanın yayımlandığı tarihten itibaren on beş gün içerisinde (mesai saati bitimine kadar) Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Çağış Yerleşkesine şahsen başvuruda bulunmalıdırlar. Posta, faks veya internet üzerinden yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuruda İstenilen Belgeler:

  1. Fotoğraflı başvuru formu.
  2. Nüfus cüzdanı fotokopisi.
  3. Diploma fotokopisi (e-Devlet çıktısı kabul edilecektir).
  4. 2022 yılı KPSS sonuç belgesi.
  5. Varsa SGK prim günlerini gösterir belge.
  6. Başvurulan unvanda isteniyorsa Yabancı Dil Belgesi (son başvuru tarihinden önceki 5 yıl içinde alınmış).
  7. Başvurulan unvanda isteniyorsa iş tecrübesini gösterir onaylı belge/katılım belgesi/sertifika.

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçları:

Başvuruların değerlendirilmesi, yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak gerçekleştirilecek. Başvurular sonucunda sözleşme yapmaya hak kazananların isim listesi, ilanın resmi gazetede yayımlandığı tarihten itibaren en geç 10 iş günü içinde Balıkesir Üniversitesi resmi web sitesinde duyurulacaktır.

Puan Eşitliği Durumu

Bu süreçte adaylar arasında eşit puan durumu olduğunda mezuniyet tarihi önce olan adaya öncelik tanınacak, bu durumda da eşitlik devam ederse doğum tarihi büyük olan aday tercih edilecektir.

Asil ve Yedek Kazananlar Hakkında

Her pozisyon için belirlenen sayının dört katı kadar yedek belirlenecek ve asil kazananlardan başvuru olmadığı veya şartları taşımadığı durumlarda yedek kazananlar sırasıyla çağrılacaktır.

İletişim Bilgileri:

  • Başvuru Adresi: Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Çağış Yerleşkesi BALIKESİR
  • İletişim: 0 266 612 14 00 Dahili: 101421-101422- 101455-101454-101420-101432
  • Mail Adresi: idariper@balikesir.edu.tr
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu